ekoekspozycja.pl

Blog ogólnotematyczny

Najlepsze sposoby na dezynfekcję domu
Dom i Ogród

Najlepsze sposoby na dezynfekcję domu

Dezynfekcja to jedno z ostatnio częściej towarzyszących nam słów. Wszystko spowodowane oczywiście pandemią koronawirusa, która mocno wpłynęła na naszą codzienność i nawyki. Dezynfekowanie rąk w domu, pracy i kontaktach międzyludzkich chyba na stałe wpisało się do naszych rutynowych czynności. Dziś jednak chcemy pójść o krok dalej i sprawdzić najlepsze sposoby na zdezynfekowanie domu. Powodów do tego może być naprawdę wiele. Pobyt osoby, którą podejrzewamy o kontakt z osobą zarażoną wirusem, prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze noclegowym, która wymaga regularnej dezynfekcji pomieszczeń lub zakup nowego mieszkania, które profilaktycznie możemy chcieć zdezynfekować i odkazić. Jak najlepiej tego dokonać?

Ozonowanie sposobem na pełną dezynfekcję

Jednym z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych sposobów na dezynfekcję pomieszczeń jest ich ozonowanie. W tym celu wystarczy tylko zakupić generator ozonu, czyli niewielkich rozmiarów urządzenie elektryczne. Z jego pomocą pomieszczenie po pomieszczeniu możemy zdezynfekować całe mieszkanie. Ozonowanie to metoda bezpieczna zarówno dla naszego zdrowia, jak i otoczenia i przedmiotów. Nie wykorzystuje się w nich żadnego rodzaju środków chemicznych ani pestycydów, wymagających długiego wietrzenia pomieszczeń.

Dezynfekcja za pomocą pary

Kolejna metoda na skuteczną i bezpieczną dezynfekcję mieszkania to użycie pary. Para ma temperaturę min. 100 stopni Celsjusza. W tej temperaturze bezpowrotnie giną wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie oraz inne miniaturowe formy biologiczne. Dezynfekcja przy pomocy pary także jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i otoczenia. W rzeczywistości jest to czysta woda, podgrzana do temperatury wrzenia, w której zamienia się w parę. Dla uzyskania maksymalnej skuteczności działania bardzo ważne jest to aby dokładnie omieść parą całe pomieszczenia, łącznie z najmniejszymi zakamarkami.

Dezynfekcja – ile to kosztuje

Kiedy w grę wchodzi zdrowie, zwykle nie ma czasu na pytania o koszty. Dobrze jednak je znać, po to by móc się przygotować finansowo. Samodzielnie wykonana dezynfekcja przy pomocy ozonowania to koszt od 300 złotych wzwyż. Pożyczka na raty to tylko jeden z wielu sposobów na zakup takiego urządzenia na raty. Jeśli do dezynfekcji mamy większy obiekt, to pożyczka na raty może nam posłużyć do skorzystania z usług profesjonalnych firm DDD. Ich specjalnością jest deratyzacja, dezynfekcja i dezynsekcja. Posiadają odpowiednie urządzenia przeznaczone do tego celu, korzystają również z dedykowanych preparatów.