Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Charakterystyka symboli na opakowaniach plastikowych

8 lutego 2021 symbole na opakowaniach plastikowych

W obecnych czasach plastik jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów materiałów, które są wykorzystywane na co dzień. Jednak istnieje bardzo wiele zróżnicowanych rodzajów plastiku, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

PET

Najczęściej wykorzystywane symbole na opakowaniach plastikowych to przede wszystkim PET. PET jest to politereftalan etylenu. W obecnych czasach znajduje się on na bardzo wielu produktach. Wśród nich można wymienić takie wyroby jak plastikowe butelki do napojów, a także jednorazowe naczynia. Warto dodać, że plastik, który oznaczony jest jako PET nie powinien być w ponowny sposób przetwarzany. W składzie tego rodzaju plastiku znajduje się bardzo wiele niekorzystnie działających substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Dlatego warto ich w szczególny sposób unikać.

HDPE

Wśród różnych rodzajów symboli, które znajdują się na opakowaniach plastikowych można także wymienić takie oznaczenie jak HDPE. Jest to polietylen o dość wysokiej gęstości. Wykorzystywany jest on do produkcji bardzo wielu zróżnicowanych przedmiotów codziennego użytku. Wśród nich wymienia się między innymi pojemniki oraz folie do pakowania żywności, a także takie wyroby jak markery czy zmywacze do paznokci. Materiał HDPE jest uznawany za jeden z bezpieczniejszych tworzyw dla człowieka. W bardzo korzystny sposób można go ponownie użytkować.

PVC

PVC to kolejny rodzaj plastiku, z którego produkuje się bardzo wiele wyrobów. PVC jest to polichlorek winylu, który ma dość szerokie możliwości zastosowania w wielu przypadkach. Jednak nie powinno się go wykorzystywać na aż tak szeroką skalę, ponieważ jest dość toksyczny. Posiada bardzo negatywny wpływ na zdrowie każdego człowieka, ponieważ z całą pewnością można stwierdzić, że wydziela toksyny. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić dioksyny, z którymi nie powinien mieć kontaktu żaden człowiek.

LDPE

Wśród różnych rodzajów plastiku, które stały się w ostatnich latach bardzo popularne można wymienić również LDPE. LDPE jest to polietylen o niskiej gęstości. Wykorzystuje się go na szeroką skalę przede wszystkim w branży farmaceutycznej, ale także spożywczej. Z LDPE wytwarzane są w szczególności różnego rodzaju opakowania, które służą do przechowywania poszczególnych przedmiotów. Plastik typu LDPE można z powodzeniem ponownie wykorzystywać, jednak nie jest ona tak korzystny dla zdrowia człowieka jak plastik typu HDPE. Warto na to zwrócić szczególną uwagę.

czysta planeta

Redakcja ekoekspozycja.pl

Witajcie na naszym wieloaspektowym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów w dziedzinach zdrowia, mody i urody, lifestyle'u, aranżacji wnętrz, domu i ogrodu oraz zdrowego odżywiania wspólnie kreuje przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, zdrowe nawyki, sekrety piękna i sprawdzone pomysły na stylowe oraz funkcjonalne otoczenie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować zdrowie, wyrażać swój indywidualny styl i tworzyć harmonijne środowisko życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

produkcja butelek
zamienniki produktów w diecie

Jesteś zainteresowany reklamą?

zamienniki produktów w diecie