ekoekspozycja.pl

Blog ogólnotematyczny

panele winylowe na ścianę
Dom i Ogród Lifestyle

Trwałe i niezawodne panele winylowe na ścianę

Dziś w wielu nowoczesnych mieszkaniach można spotkać na ścianach pięknie prezentujące się panele winylowe. Ich montaż jest bardzo szybki, a założone panele potrafią dodać każdemu wnętrzu spójnego oraz estetycznego charakteru. I co najważniejsze potrafią one zdobić każdą ścianę przez bardzo długi czas.

Czym charakteryzują się panele winylowe na ścianę?

Panele winylowe to nowoczesny produkt, który obecnie cieszy się na ryku budowlanym ogromną popularnością. Są one tworzone z polichlorku winylu, który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Utrzymane w należytej czystości panele winylowe potrafią przyozdobić w wyjątkowy sposób niejedno wnętrze. Okładziny te można zakładać zarówno na ścianę, jak i podłogę.

Rodzaje paneli winylowych

Obecnie wybór okładzin winylowych jest na rynku ogromny. W poszczególnych sklepach każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru panele na płycie HDF, która swym wyglądem bardzo mocno przypomina laminowane panele podłogowe.

W sprzedaży powszechnie dostępne są także okładziny winylowe na płycie SPC , które to odznaczają się ogromną trwałością podczas użytkowania. Do wyboru są także panele lite mające 5 mm grubości. Zazwyczaj występują one w formie samoprzylepnej oraz są tworzone z kilku warstw winylu.

Cenne właściwości paneli winylowych

Z roku na rok okładziny wykonane z winylu cieszą się coraz większą popularnością. I nic w tym dziwnego, gdyż posiadają one mnóstwo zalet. Są one nie tylko łatwe w czyszczeniu, lecz także bardzo mocno odporne na wilgoć.

Posiadają one właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie gromadzi się w nich kurz oraz inne nieczystości. Okładziny te można w łatwy sposób utrzymać w czystości. Aby je wyczyścić wystarczy użyć wody z dodatkiem octu jabłkowego. Jest to bardzo skuteczny oraz w pełni ekologiczny preparat.

Gdzie można położyć panele winylowe?

Okładziny wykonane z winylu znalazły bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzą się one doskonale wszędzie tam, gdzie występuje wilgoć oraz para woda. Potrafią one zatem służyć niezawodnie w każdej nowocześnie urządzonej łazience oraz kuchni.

Produkty te charakteryzują się tym, że są bardzo łatwe w montażu oraz bardzo mocno przypominają swym wyglądem naturalne tworzywo. Doskonale prezentują się wówczas, gdy tworzą ścianę dekoracyjną za łóżkiem.

Dziś winylowe panele ścienne są powszechnie wykorzystywane do zdobienia ścian w domach prywatnych, lecz coraz częściej można je spotkać w wielu nowocześnie urządzonych biurach, restauracjach, barach, pubach ,sklepach oraz hotelach.