ekoekspozycja.pl

Blog ogólnotematyczny

suchy szampon dla brunetek
Lifestyle Uroda

Czy suchy szampon to dobre rozwiązanie dla brunetek?

Wiele kobiet nie może obyć się bez suchego szamponu i trudno się temu dziwić. Jest to szalenie przydatny kosmetyk, niezastąpiony zwłaszcza w przypadku nadmiernego przetłuszczania się włosów, choć daje też wiele innych korzyści. Czy brunetki też mogą po niego sięgać?

Suchy szampon – o co chodzi?

Suchy szampon to wyjątkowy kosmetyk, mający postać talku, często opartego na skrobi ziemniaczanej, która ma naturalną zdolność wchłaniania wilgoci, a także tłuszczu. Mający formę sprayu produkt pozwala oczyścić włosy z nadmiaru sebum, a także nadać im piękny zapach bez konieczności ich moczenia, mycia w tradycyjny sposób i suszenia. Oczywiście nie jest w stanie całkowicie zastąpić szamponu, myli się ten, kto myśli, że można go używać bez ograniczeń, nie tracąc czasu na mycie głowy. Jest to rozwiązanie doraźne, stosowane zwykle awaryjnie. Świetnie sprawdza się zawsze wtedy, gdy nie można lub nie chce się umyć włosów, a nie są one już świeże. Bez suchego szamponu nie mogą obyć się zwłaszcza te kobiety, których włosy mocno się przetłuszczają, na przykład wymagają codziennego mycia, a nie chce się tego robić z powodu braku czasu czy z obawy o ich zniszczenie. Jeszcze mocniej produkt ten można docenić, gdy włosy przetłuszczają się skrajnie. Niestety znane są przypadki, zwłaszcza wśród nastolatków zmagających się z łojotokiem, w których włosy już po kilku godzinach od mycia są tłuste i wówczas suchy szampon jest jedynym rozwiązaniem, by cieszyć się estetycznym wyglądem.
W dodatku zapewnia on przyjemną świeżość, nadaje włosom piękny zapach, a także dodaje objętości, sprawiając, że są odbite u nasady. Co jednak z jego stosowaniem na ciemnych włosach? Wszak wiadomo, że talk ma kolor biały…

Suchy szampon dla brunetek

Stosowanie suchego szamponu może być w przypadku ciemnych włosów nieco problematyczne, może on bowiem być widoczny jako biały pył lub przynajmniej pozostawiać biały osad u nasady włosów, czyli tam, gdzie jest aplikowany. Jak rozwiązać tę kwestię? Ważne jest jego dobre rozprowadzenie. Szampon taki po użyciu należy wmasować w skórę głowy i pasma, a potem wyczesać. Gdy i to nie pomaga, ślady są nadal widoczne, trzeba sięgnąć po suchy szampon dedykowany specjalnie dla brunetek – na szczęście takie produkty także powstały. Pozwala to kobietom o ciemnych włosach korzystać z funkcjonalności tego kosmetyku bez obaw, że ich włosy będą wyglądały niekorzystnie. Po użyciu produktu dla ciemnych włosów są one odświeżone, pełne objętości, pachnące, pozbawione tłuszczu, a także mają równomierny kolor.