Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Czyszczenie kostki brukowej a jej estetyczny wygląd

7 stycznia 2021 czyszczenie kostki brukowej


Dziś mnóstwo prywatnych posesji zdobi pięknie położona kostka brukowa. Aby przez długie lata wyglądała ona jak nowa warto zadbać o to, aby ją właściwie czyścić oraz pielęgnować.

Czyszczenie kostki brukowej impregnowanej

Właściwie zaimpregnowana kostka brukowa brukowa jest dostatecznie zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki impregnacji możliwe jest także szybkie i sprawne usunięcie z kostki poszczególnych zabrudzeń oraz osadów powstałych w trakcie jej użytkowania.

Do umycia kostki impregnowanej wystarczy woda z dodatkiem odpowiedniego detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń. Do czyszczenia niezbędna jest także szorstka szczotka, której włosie będzie potrafiło dotrzeć do poszczególnych zakamarków.

W celu wyczyszczenia mocno zanieczyszczonej kostki brukowej warto użyć myjki ciśnieniowej. Silny strumień wody pozwala bowiem na szybkie i sprawne pobycie się wszelkich nieestetycznych zabrudzeń oraz zacieków. Do szorowania doskonale sprawdzają się także: myjki talerzowe oraz pistolety do czyszczenia kostki brukowej.

Skuteczne mycie kostki nieimpregnowanej

Czyszczenie takiej kostki jest o wiele trudniejsze. Brak na niej warstwy ochronnej sprawia, że nawierzchnia podczas użytkowania jest narażona bezpośrednio na zabrudzenia. Przedostają się one bardzo szybko do struktury materiału i wówczas mycie jest niełatwym zadaniem.

W celu skutecznego wyczyszczenia takiej kostki trzeba koniecznie sięgnąć po specjalny środek służący do czyszczenia tego typu powierzchni. Dziś na rynku nie brakuje skutecznych preparatów, które w doskonały sposób odświeżają nawierzchnię oraz podkreślają jej właściwy kolor. Czynność tę można wykonać ręcznie lub z pomocą wyżej wymienionego sprzętu.

Skuteczne czyszczenie kostki brukowej z oleju oraz tłuszczu

Wiele często użytkowanych nawierzchni brukowych jest mocna zanieczyszczanych przez uporczywe palmy z oleju silnikowego oraz inne tłuste zabrudzenia. Nieczystości te w każdą niezaimpregnowaną nawierzchnię, wnikają bardzo szybko, zatem niezwykle ważne jest zareagować we właściwym czasie.

Zabrudzenia z oleju należy czym prędzej zmyć za pomocą silnego strumienia ciepłej wody z dodatkiem odtłuszczającego preparatu. W tym przypadku doskonale sprawdza się płyn do mycia naczyń, w proporcach 1: 3. Roztwór ten należy dobrze rozprowadzić po kostce, a następnie pozostawić na godzinę. Po upływie tego czasu powierzchnię należy umyć czystą wodą i dokładnie osuszyć.

Jeśli płyn do naczyń okaże się niewystarczający, wówczas trzeba sięgnąć o specjalistyczne środki służące do czyszczenia kostki.

Redakcja ekoekspozycja.pl

Witajcie na naszym wieloaspektowym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów w dziedzinach zdrowia, mody i urody, lifestyle'u, aranżacji wnętrz, domu i ogrodu oraz zdrowego odżywiania wspólnie kreuje przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, zdrowe nawyki, sekrety piękna i sprawdzone pomysły na stylowe oraz funkcjonalne otoczenie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować zdrowie, wyrażać swój indywidualny styl i tworzyć harmonijne środowisko życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety donic z włókna szklanego
Koszty realizacji prac budowlanych
ekologiczne materiały budowlane

Jesteś zainteresowany reklamą?

ekologiczne materiały budowlane