ekoekspozycja.pl

Blog ogólnotematyczny

atrakcje pomorze
Lifestyle

Jakie atrakcje pomorze można zwiedzić?

Pomorze to świetne miejsce na wypoczynek rodzinny. Dlatego warto przyjechać tutaj nie tylko w okresie wakacyjnym. O każdej porze roku jest tutaj mnóstwo atrakcji, które mogą zachwycić zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Jakie atrakcje pomorze oferuje dla rodzin?

Przede wszystkim warto wybrać się na długi spacer po plaży obojętnie od tego, w jaką porę roku się wybierzemy na Pomorze. Dla rodzin z dziećmi warto odwiedzić zwierzaki w mini zoo, które znajduje się w Żukczynie. Można na obszarze tego zoo zrobić także grilla czy ognisko. Dzieci będą miały największą atrakcję w karmieniu zwierząt. Warto także odwiedzić przepiękny zamek w Malborku, który także jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale także historyczną. Jest znakomitym punktem dla rodzin ze starszymi dziećmi, które lubią opowieści o rycerzach i damach. Ruchome wydmy, to także atrakcja, która powinna być zaliczona przez wszystkich turystów. Dobrze jest również zwiedzić Gdańsk, Gdynię oraz Sopot czy też Hel. Dzięki temu będzie można zapełnić ciekawie cały wyjazd, a dodatkowo najmłodsi członkowie rodziny będą mogli zobaczyć różne ważne miejsca.

Czy warto przyjechać poza sezonem?

Pomorze jest tak duże i tak ciekawym obszarem, że znajdzie się tutaj wiele atrakcji także poza sezonem. Dlatego warto zobaczyć to województwo o każdej porze roku, dzięki czemu będzie można wybrać swoją ulubioną porę roku na rodzinny wyjazd. Co więcej, gdy wybierzemy się poza sezonem, to można liczyć na mniejszą ilość turystów, przez co szybciej można skorzystać z różnych atrakcji.

Czy na Pomorze można wybrać się także w pojedynkę?

Jeśli lubimy samotne wyprawy, to Pomorze jest idealnym miejscem. Można wówczas wybrać się na długie spacery po plaży lub przejść się po molo. Warto też odwiedzić latarnie morskie, z których rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Między innymi taką latarnię można zwiedzić w Sopocie. Z góry latarni można podziwiać cudowną okolicę, dlatego warto wybrać się na zwiedzanie takiej latarni w piękną pogodę. Dodatkowo ciekawą propozycją jest także odwiedzenia koła widokowego, które znajduje się w Gdańsku. Co ważne jest to jedno z najwyższych kół widokowych w Polsce. Widoki z takiego koła są przepiękne i widać całe miasto.

Pomorze ma dużo atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla ludzi, którzy podróżują w pojedynkę. Warto odwiedzić pomorskie województwo o każdej porze roku. Dobrze jest też zostać tutaj także na kilka dni, by móc zwiedzić wszystkie ciekawe atrakcje na spokojnie bez pośpiechu.

Przeczytaj więcej na bezdroza.com.pl