Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Sauna ozonowa na włosy idealną ich regeneracją

23 lutego 2022 Sauna ozonowa na włosy

Używanie do pielęgnacji złych kosmetyków sprawia, że włosy są coraz to bardziej zniszczone. Dlatego producenci różnego rodzaju urządzeń fryzjerskich chcą by czas powrotu „zniszczonych” włosów do ich normalności, był jak najkrótszy. Najszybciej regenerują włosy różnego rodzaju sauny do włosów, które bywają nazywane również ozonowymi terapiami parowymi. Jak działa i jakie efekty daje sauna ozonowa na włosy?

Sauna ozonowa na włosy

Jak działa sauna ozonowa na włosy?

Sauna ozonowa na włosy przeznaczona jest do terapii włosów suchych, łamliwych, zniszczonych czy całkowicie pozbawionych połysku i naturalnego blasku. Jej działanie opiera się na źródle ciepła, które powoduje, że łuski włosów rozchylają się. Przez ten fakt substancje regenerujące włosy i cząsteczki pary wodnej oraz ozon z łatwością przedostają się w strukturę włosa. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący, a finalny efekt to uzyskanie sprężystych, gładkich i lśniących włosów.
Aparat przypomina dawne fryzjerskie suszarki do włosów. Gdy klientka pod nim usiądzie przez 15 minut na jej włosy będzie oddziaływać ciepły nadmuch powietrza i przyjemny zapach, stosowanych do zabiegu odżywek. Na koniec włączone jest zimne powietrzem, które domyka łuski włosów.

Rewelacyjny efekt

Sauna ozonowa na włosy daje rewelacyjny efekt. Jednak najlepiej jest gdy w ciągu miesiąca powtórzy się dane sesje i podda się włosy tej terapii 3 lub 4 razy. Po takim zabiegu włosy wyglądają zdrowo i bardzo ładnie.
W tego typu saunie wykorzystuje się ozon, ponieważ działa on bakteriobójczo, oczyszcza skórę głowy i włosy z wszystkich, wcześniej użytych na nie preparatów. Ozon znacznie poprawia też ukrwienie i sprawia, że włosy zaczynają szybciej rosnąć.

Sauna ozonowa na włosy

Zabieg można wykonać w domu

Terapia sauny ozonowej na włosy, jest także możliwa do wykonania w domu. Wystarczy kupić odpowiednią ampułkę do regeneracji włosów lub maskę. Wymyć włosy, osuszyć, wklepać w skórę i we włosy preparat, zawinąć głowę ręcznikiem lub założyć czepek. Następnie albo suszyć suszarką głowę, albo potrzymać ją nad miską wrzącej i parującej wody. Takie czynności też sprawią, że włosy odzyskają świeżość. Ponadto można też kupić specjalny czepek parowy.
Jeden profesjonalny zabieg kuracji ozonowej kosztuje około 50 złotych, nie jest to więc aż taki duży wydatek. Jednak pamiętać trzeba, że dla uzyskania dobrego efektu zabieg trzeba powtórzyć 3 lub 4 razy. Potem można już włosów nie regenerować aż do następnych złych efektów ich pielęgnacji. Ładne i zdrowe włosy to marzenie wielu pań, łatwo jest o nie zadbać i sprawić by były zachwycające i wyglądały, przede wszystkim, zdrowo.

Redakcja ekoekspozycja.pl

Witajcie na naszym wieloaspektowym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów w dziedzinach zdrowia, mody i urody, lifestyle'u, aranżacji wnętrz, domu i ogrodu oraz zdrowego odżywiania wspólnie kreuje przestrzeń pełną inspiracji i praktycznych wskazówek. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, zdrowe nawyki, sekrety piękna i sprawdzone pomysły na stylowe oraz funkcjonalne otoczenie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować zdrowie, wyrażać swój indywidualny styl i tworzyć harmonijne środowisko życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przypadki błędów przy porodzie i ich konsekwencje prawne
Jak efektywnie zabezpieczyć swoje miejsce parkingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?